Prístrojová kozmetika IPL

Prístrojové kozmetické ošetrenia nemeckým certifikovaným prístrojom IPL – metódou CMP -(Constant multi pulse)

Trvalá fotodepilácia – rôzne epilačné úkony zaujímajú významnú časť kozmetického priemyslu, nakoľko sa čoraz viac klientov chce natrvalo zbaviť nežiadúceho ochlpenia.

Jedinečná IPL – CMP technológia – čiže v jednom bliknutí troj až štvornásobné bliknutia umožňuje:

 • že ošetrujeme aj pri veľmi citlivej pokožke,
 • že môžeme ošetrovať aj klientov s inou farbou pleti ako je biela,
 • že môžeme ošetrovať aj také chĺpky, ktoré sú jemné alebo obsahujú málo melanínu

Momentálne je tento prístroj jediný taký prístroj, ktorý uznalo aj nezávislé nemecké výskumné centrum a ktorý v čase bliknutí naozaj udržuje a vydáva rovnakú úroveň energie.

Jediný taký prístroj, ktorý je schopný v jednom bliknutí štvornásobných spätných blikov, čo vo veľkej miere pomáha pri ošetrení citlivej pokožky a jemných chĺpkoch.

Trvalá epilácia IPL svetlom metódou CMP je ideálna príležitosť na odstránenie nežiadúceho ochlpenia na tvári a tele. Bezbolestné ošetrenie je vhodné pre všetky typy pokožky a umožňuje odstránenie ochlpenia z ktorejkoľvek časti tela.

Keďže vlasy a chĺpky prechádzajú určitými rastovými cyklami, pre úspešný výsledok epilácie je nutné vlasť zasiahnuť v jeho aktívnej rastovej fáze, kedy dosahuje najviac farbiva. Z tohto dôvodu sú dôležité dostatočne dlhé pauzy medzi jednotlivými ošetreniami. Vo všeobecnosti je najvhodnejší čas na opakovanie zákroku cca 3 až 8 týždňov po predchádzajúcom ošetrení. V priemere je potrebné zopakovať epiláciu 4 až 7 krát.

Kontraindikácie:

 • Epilepsia, cukrovka, onkologický pacienti.
 • Tehotné a dojčiace ženy.
 • Pri horúčkových ochoreniach a počas užívania antibiotík.
 • 6 týždňov po použití depilačných metód (epilácia voskom, pinzetou, strojčekom, odfarbovať).
 • 6 mesiacov po používaní derivátov vitamínu A a retinoidov.
 • Kardiostimulátory a kovové implantáty.

Cenník:

horná pera 15,00 €
brada 17,00 €
líca 17,00 €
horná pera + brada 28,00 €
horná pera + brada + líca 40,00 €
okolie bradaviek 28,00 €
podpazušie 40,00 €
predlaktia 65,00 €
bikiny 65,00 €
brucho – pás 28,00 €
brucho – okolie pupka 28,00 €
celé brucho (muži) 129,00 €
½ nohy 129,00 €
nohy celé 189,00 €
prsty na rukách al. nohách 20,00 €
½ chrbát (muži) 65,00 €
chrbát celý (muži) 119,00 €
Balíček „Pripravte sa na leto“:
 • ½ nohy
 • podpazušie
 • bikiny
129,00 €

Fotomladenie (fotorejuvenizácia):

Fotorejuvenizácia je metóda pozostávajúca z piatich až šiestich ošetrení prístrojom využívajúcim IPL s odstupom 3 – 4 týždňov. Širokospektrálne svetlo ovplyvňuje povrchové pigmentačné zmeny, rozšírené póry a drobné kožné cievky. Doplnením o prehriatie hlbokých častí, ktoré zabezpečí práve vysokofrekvenčný elektrický prúd, možno výrazne ovplyvňovať všetky kozmetické chyby, ktoré sa nachádzajú v hlbších častiach pokožky a taktiež kolagén, čím sa zvýši tonus pokožky a vypnú sa aj drobné vrásky. Fotorejuvenizácia výrazne mení celkový vzhľad tváre, a preto sú klienti mimoriadne spokojní. V súčasnosti je to najúspešnejšia metóda v oblasti estetickej medicíny.

Aké sú teda účinky fotoomladenia?

 • Pôsobí hĺbkovo na kolagén, a tým vyhladzuje jemné vrásky a celkovo mení vzhľad kože
 • Vyrovnáva farbu pokožky a vytvára mladistvý vzhľad
 • Efektívne lieči vaskulárne a pigmentové nedokonalosti
 • Zvyšuje napätie pokožky
 • Redukuje rozšírené póry až o 60 %

Fotorejuvenizácia sa najčastejšie vykonáva na tvári, ale vhodná je aj oblasť dekoltu a hornej časti rúk až po predlaktie. Pri zákroku sa na danú oblasť nanesie studený gél a na ochranu očí sa použijú tmavé okuliare. Počas zákroku môžete pocítiť len veľmi mierne štipnutie a výrazné prehriatie ošetrovanej oblasti.

Odstránenie pigmentových škvŕn

Pri odstraňovaní pigmentových škvŕn dochádza k selektívnemu zahriatiu pigmentu -melanínu a jeho koagulácii. Po niekoľkých dňoch dochádza a samovoľnému zlupovaniu pokožky v miestne pigmentácii.

Pokožku je nutné počas niekoľkých týždňov dôkladne chrániť pred slnkom a používať ochranný krém s vysokým faktorom SF 50 a viac. Opaľovanie po ošetreniach je nutné začať postupne a veľmi jemne.

Redukcia rozšírených cievok

IPL dokáže taktiež odstraňovať popraskané žilky , cieľom zásahu je v tomto prípade hemoglobín. V priebehu ošetrenia dochádza k zahriatiu žilky a tepelnému poškodeniu steny cievok. Nefunkčná cievka sa potom v priebehu 10-14 dní postupne vstrebe. Po ošetrení je nutné používať ochranný krém s faktorom SF 50 a viac.

Ošetrenie akné

IPL sa efektne využíva pre cielené ošetrenie pleti s prejavmi akné. Pre dosiahnutie trvalejších výsledkov je potrebné previesť 3-5 ošetrení a po pol roku až roku ho zopakovať .Ošetrením IPL je možné zjemniť aj zjazvenie pokožky a zmierniť pigmentáciu.

Jazvičky a strie

IPL je taktiež možné použiť aj na zlepšenie stavu čerstvých jazvičiek a strií. Tepelnou aktiváciou sa podporí tvorba kolagénu , ktorý pleť spevní a zlepší sa textúra pokožky a zmierni sa nežiadúce zafarbenie. Odporučený počet ošetrení je 2-3x.Pravidelná aplikácia ošetrujúcej kozmetiky efekt ešte zvýrazní.

Cenník:

celá tvár 55,00 €
okolie očí 35,00 €
krk + dekolt 55,00 €
tvár + krk + dekolt 85,00 €
predlaktia 40,00 €
chrbty rúk 35,00 €