Klasická masáž, relaxačná masáž, bankovanie

Klasická masáž

Klasická masáž je zameraná na ovplyvnenie svalov, šliach a fascií. V porovnaní s relaxačnou masážou je klasická masáž intenzívnejšia, zameraná na hlbšie štruktúry tela. Svojimi účinkami tonizuje priečne pruhované svalstvo, zlepšuje jeho prekrvenie a tok lymfy. Blahodarne pôsobí na centrálnu nervovú sústavu a funkcie vnútorných organov.

Kontraindikacie: infekčné a zápalové ochorenia (mykotické, bakteriálne, vírusové), onkologické ochorenia, stavy, ktoré vyžadujú pokoj na lôžku, kožné zmeny nejasnej etiológie.


Moxovanie

Táto príjemná terapia  vychádza z filozofie tradičnej čínskej medicíny.  Ide o prehrievanie akupunktúrnych bodov alebo určitých miest na tele moxovacími cigarami. Moxa je sušený list rastliny artemisia vulgaris (palina obyčajná). Moxovanie zvyšuje počet erytrocytov, leukocytov, endorfínov, podporuje samoliečiace schopnosti tela. Hlavnou oblasťou použitia sú predovšetkým stavy vyčerpanosti, chronické ochorenia dýchacích ciest, poruchy trávenia, urogenitálne problémy, depresie atď.

Moxovanie sa doporučuje 1-2 týždenne, pri silnom vyčerpaní aj častejšie.

Kontraindikácie: kŕčové žily, akútne zápalové stavy, tehotenstvo


Bankovanie

Bankovanie patrí medzi uznávané metódy tradičnej čínskej medicíny. Prvé zmienky o ňom sú staré viac ako 5000 rokov. Banky sa prikladajú zvyčajne na miesta akupunktúrnych bodov, tak aby sa pristáli na pokožku pomocou podtlaku. Táto procedúra priaznivo ovplyvňuje krvný a lymfatický obeh, celulitídy, uvoľňuje svalstvo, spazmy, reguluje funkcie nervového systému atď.

Kontraindikácie: poruchy zrážanlivosti krvi

Nežiadúce účinky: dočasný hematóm a kozmetický defekt


Cenník:

Klasická masáž – chrbát 30 min. 15,00 €
Klasická masáž – ruky obojstranne 30 min. 15,00 €
Klasická masáž – nohy jednostranne 30 min. 15,00 €
Klasická masáž – šija a oblasť ramien 30 min. 15,00 €
Klasická masáž s bankovaním 45 min. (30+15) 30,00 €
Klasická masáž s moxovaním 45 min. (30+15) 30,00 €
Klasická masáž s bankovaním a moxovaním 60 min. 45,00 €

Akupresúra – 10 min.- 20 min.

Akupresúra je podobne ako akupunktura súčasťou tradičnej čínskej medicíny. Zakladá sa na pôsobení na citlivé body na tele. Tlak na presne určené miesta sa vykonáva prstami, palcom, častou dlane, lakťom alebo špeciálnymi pomôckami. Podľa výberu bodov pôsobí proti bolesti, relaxačne alebo naopak stimulačne. Využíva sa pri bolestiach pohybového aparátu, tráviacich a urogenitálnych problémoch, dýchacích ťažkostiach, poruchách spánku a vyčerpanosti.

Cena ošetrenia: 20,00 €


Povzbudzujúca masáž Yang (chrbát) -  15 min.

Je charakterizovaná najmä nabudením k pracovnému výkonu, preto je energická, rýchla a svojim spôsobom osviežujúca. Odporúčame ju ako zdravú verziu energetického nápoja počas dňa.

Cena ošetrenia: 10,00 €


Relaxačná aromaterapeutická masáž Yin -  30 min.

Procedúra, pri ktorej vam terapeutka jemne, pomaly, dlhými ťahmi bez silného tlaku vmasíruje do pokožky teplý éterický olej. Vôňu oleja si vyberátesami,  tak sa stávate spolutvorcom masáže. Tento druh masáže je vhodný k celkovému uvoľneniu tela aj mysle, pri bolestiach hlavy, nespavosti a stresoch. Odporúčame ju ako ukončenie náročného dňa alebo týždňa.

Cena ošetrenia: 20,00 €


Anticelulitídna prístrojová masáž -  20 min. - 40 min.

Procedúra, ktorá je zameraná na prevenciu a liečbu celulitídy. Po nanesení špeciálneho prípravou na problematické partie a zabalení do fólie necháme pôsobiť teplo a tlakové vlny pre stimuláciu krvného a lymfatického obehu. Výšku teploty a intenzitu tlakových vĺn je možné nastaviť podľa individuálnej potreby, tak aby sa navodil súčasne relaxačný účinok tejto procedúry. Odporúčame ju dvakrát týždenne po dobu 3 mesiacov.

Cena ošetrenia: 15,00 €


Pripravujeme pre Vás terapiu – TEJPOVANIE